Lotéria menom Paria Canyon

 

Už ste niekedy žrebovali o vstup do národného parku? Ste tam iba raz za život, ak nedostanete žreb, nepustia vás. Tvrdý limit v počte 10 turistov denne. Sever Arizony v okolí mesta Page. Dodnes som našiel len málo zmienok o Paria Canyon. Je toho veľmi máličko napísaného o ňom. Po cestách Amerikou v roku 2008 som sa tam zastavil a veril som, že budem mať to šťastie. Veril som si, že sa tam môžem dostať.

 

 

Ako som sa k tomu dostal? V kempingu v meste Page v Arizone. Ranger menom Grek si robil so mňa zábavu, že sa losuje o vstup. Tak som si povedal, že ja to vyhrám.Paria Canyon je divoká krajina na severe Arizony a južného Utahu. Hlboké kaňony, divoké rieky, fakt super fauna by vás asi fakt dostala.

 

A mal pravdu. V skoré ráno na recepcii do národného parku prišlo asi 112 ľudí, z toho len 10 dostalo šancu vstúpiť do Paria kaňonu v daný deň. Ranger všetkým rozdal čísla, každému bolo pridelené jedno číslo a nesledovalo žrebovanie. Stretol som aj Stephene a Isabel z Francúzska, čakali už dva týždne, aby mali šťastie.

 

Povedali, že tu budú dovtedy, pokým nedostanú šancu. Takých tam bol veľa. Pochybujem, že by sa tam niekto ešte raz vrátil iba kôli tomuto vstupu. Je to skutočne odľahlé miesto v Arizone.

Osobne som nemal možnosť vstúpiť na územie Paria Canyon. Mali by ste o tom vedieť, že také niečo existuje. Dúfam, že sa vám podarí vyhrať žreb. Neprikladám žiadnu fotku, pretože žiadnu nemám. Dúfam, že to vyhráte a nafotíte za mňa!

 

Veľa šťastia v lotérii!

 

 

Marek Bachratý

8.11.2012