Havajské ostrovy Maui a Ohau - 17 dní

 

Žiadne miesto na svete nie je ako Havaj. Objavte dych vyrážajúcu prírodnú krásu týchto sopečných ostrov v Tichom oceáne. Romantické prechádzky popri východe a západe slnka alebo rodinná zábava, pozorovanie veľrýb a delfínov, alebo prechádzka po sopečných kráteroch gigantických havajských sopiek, či len oddych na nezabudnuteľných plážach rôznych farieb. Nielen to, ale oveľa viac vám ponúka jedine Havaj.

 

 

Deň 1 - odlet na Havajské ostrovy s príletom na ostrov Maui. Následne presun na ubytovanie v meste Kahului.
Deň 2 - aklimatizačný deň, ktorý vám umožní načerpať sily po dlhom lete. Tento deň je hodný na prechádzky uličkami mesta Kahului alebo vychutnanie relaxu na miestnych plážach, ako napríklad 3km vzdialenú pláž Kanaha beach. Pre milovníkov prírodných pláží pokojnejšieho charakteru odporúčame 10km vzdialenú pláž Baldwin beach.
Deň 3 -  výlet do Iao Valley State Park, ktorý sa nachádza v oblasti Central Maui. Park je známy skalným útvarom Iao Needle a nezabudnuteľnými pešími prechádzkami po údolí. Po ceste naspäť  návšteva mesta Wailuku (kaviarne, obchody, butiky). Vzhľadom na blízku vzdialenosť  Iao Valley State Park od Kahului (9km) odporúčame využitie hromadnej dopravy, prípadne pre milovníkov športu prenajatie bicyklov. 
Deň 4 -  raňajšie vyzdvihnutie auta v požičovni áut (5-dňový prenájom) a následne celodenný výlet do West Maui. Plážové oblasti s bielym pieskom Honulua Bay a Kapalua sú vhodné na relax a šnorchlovanie. Jedna z nich bola ohodnotená ako najlepšia pláž Ameriky podľa University of Maryland`s Laboratory of Coastal Research. Vyznávači umenia si prídu na svoje v meste Lahaina s rôznymi galériami umenia.  Denný presun približne 100 km. 
Deň 5 -  spoznajte naplno krásy Upcountry Maui. Paia – hlavné mesto windsurfingu na svete a Makewao, ktoré je zaradené do TOP25 destinácii umenia v USA, sú jedni z mnohých odporúčaných atrakcií regiónu Upcountry Maui. Hlavným cieľom dňa je Haleakala National Park, ktorý patrí svojim sopečným pôvodom k najzaujímavejším miesta ostrova Maui. Východ slnka, ale aj jeho západ, bude pre vás vďaka sopečnému pôvodu krajiny nezabudnuteľným zážitkom. Denný presun približne 150km.
Deň 6 -  po dni strávenom v sopečnom kráteri Haleakala National Park opäť deň na slnečných plážach. Región South Maui so svoujou 10km dlhou plážou Kihei beach vhodnou na kajakovanie, šnorchlovanie a sledovanie veľrých (december - máj) a pláž Makena beach, nazývaná aj ako Big Beach, ktorá je považovaná za jednu z najkrajčších havajských pláží, Vám poskytnú to pravé miesto pre váš oddych spojený s romantickým západom slnka. Denný presun priblilžne 70 km.
Deň 7 -  deň vodopádov východného pobrežia East Maui. Cestou lemujúcou pobrežie sa vám postupne naskytnú výhľady s možnosťou prechádzok k vodopádom Punalau Falls, Waikani Falls (Three Bears Falls) a Makapipi Falls. Spestrením dňa určite bude pláž v meste Hana Kaihahulu beach, nazývaná aj Red Sand Beach, ktorá je populárna najmä svojim červeným pieskom. Ako osvieženie dňa odporúčame Pools of Ohe`o, kde sa môžete okúpať v siedmych kaskádových prírodných bazénoch v nádhernej prírodnej scenérii. Záver dňa bude patriť prechádzke Pipiway trail cez bambusové lesy k vodopádom Waitamo Falls, ktoré svojou výškou 122 metrov patria k najznámejším vodopádom ostrova Maui. Denný presun približne 200 km.
 
Deň 8 -  vrátenie auta v požičovni áut a následný let do Honolulu na ostrove Oahu. Po ubytovaní v hoteli v blízkosti pláže v meste Honolulu možete poobedie stráviť na slávnej pláži Waikiki, poprípade relaxom v uličkách mesta Honolulu.

Deň 9 – raňajšie vyzdvihnutie auta v požičovni áut (4-dňový prenájom). Prejazdom známeho sopečného kráteru Leahi (Diamond Head State Monument) sa dostaneme do koralového zálivu plného rýb Haunama Bay, ktorý je rajom šnorchlovania. Následne po pobreží Windward Coast postupne navštívime maják Makapuu Lighthouse s panoramatickým výhľadom a pláže Kaupo Beach Park a Wainamalo Beach. Z týchto pláži sa odporúča sledovať východ slnka (v priebehu nasledujúcich dní). Denný presun približne 80 km. 

Deň 10 – pokračovanie poznávania oblasti Windward Coast začína prechádzkou k vodopádom Manou Falls, ktorá patrí k najpopulárnejším v blízkosti Honolulu. Nezabudnuteľný výhľad na útesy Koolau sa naskytne z výhliadky Nuuanu Pali Lookout. Po obednajšom relaxe na pláži Kailua Beach presun k najznámejšiemu japonského budhistického chrámu so záhradou Byodo-in Temple v údolí Valley of Temples. Denný presun približne 60 km. 
Deň 11 – North Shore – raj nielen pre milovníkov surfingu. Kúpanie vo vodopádoch Waimea Falls, Shark`s cave (obľúbená oblasť na šnorchlovanie a potápanie s výskytom morských korytnačiek), ktorého názov je odvodený od tvaru a ostrosti lávových kameňoch a v neposlednom rade sledovanie západu slnku na pláži Sunset Beach, to sú iba niektoré miesta, pre ktoré sa oplatí navštíviť danú oblasť. Denný presun približne 140 km. 
Deň 12 – deň oddychu na plážach Leeward Coast v blízkosti Keana Point, ktorý je najzápadnejší bod ostrova Oahu. Vychutnajte si  prechádzku po lávových kameňoch popri západe slnka. Denný presun približne 115 km. 
Deň 13 – po vrátení auta do požičovne áut pokračujeme prehliadkou mesta Honolulu a jeho hlavných atrakcií ako napríklad veže Aloha Tower, kráľovského paláca Iolani Palace, sochy Kamehameha statue a ďalšie. Rovnako lákavá je však aj možnosť relaxu na pláži Waikiki. 
Deň 14 – kto by nepoznal neslávne slávny Pearl Harbour? Vychutnajte si plavbu loďou do jeho centra a spoznajte históriu. 
Deň 15 – záverečný deň je v znamení balenia, relaxu pri bazéne alebo pláži a odletu späť domov. 
Deň 16 a 17 – návrat domov. 

* výlet je možné po dohode upraviť podľa požiadaviek klienta

 

 

 

Fakultatívne výlety:

 • rozšírenie zájazdu na ostrov Kauai – ostrov nazývaný aj ostrovom záhrad,
 • rozšírenie zájazdu na ostrov Big Island of Hawaii – domov jedných z najaktívnejších sopiek sveta,
 • pozorovanie veľrýb,
 • potápanie so žralokmi,
 • výlet do Los Angeles,
 • výlet do San Francisco.

 

 

Cena vyššie uvedeného zájazdu od 1900 EUR/osoba

V cene je kalkulované:

 • letecká doprava vrátane letiskových poplatkov na linkách: Viedeň - Kahului (Maui), Kahului (Maui) - Honolulu (Oahu), Honolulu (Oahu) - Viedeň; 
 • ubytovanie podla vlasného výberu na 14 nocí - 7 nocí na ostrove Maui a 7 nocí na ostrove Oahu;
 • prenájom auta na 9 dní - 5 dní na ostrove Maui a 4 dni na ostrove Oahu.

 

 

Cena pobytového zájazdu na 14 nocí od 1530 EUR/osoba

V cene je kalkulované:

 • letecká doprava vrátane letiskových poplatkov na linke Viedeň - Havajské ostovy (ostrov podľa výberu klienta),
 • ubytovanie podľa vlasntého výberu na 14 nocí.

* dĺžka pobytu a cieľová destinácia je klientom voliteľná

 

 

UPOZORNENIE - vyššie uvedené nie je zájazd z katalógu ani dopredu naplánovaný zájazd. Plán cesty slúži ako odporúčanie, prípadne priblíženie možností, čo všetko je možné na danom mieste vidieť a zároveň ako orientačný finančný plán. Jeho realizácia, rozsah sprostredkovaných služieb a termín závisí len od rozhodnutia samotného klienta.