Chcete sa podeliť o svoje cestovateľké zážitky, skúsenosti a pocity? Alebo iba odporučiť iným cestovateľom miesta, ktoré vo vás zanechali spomienky? Napíšte nám, ak máte záujem uverejniť svoje slová na stránke CK CREOTOUR. 

 

 

Priamou linkou z Bratislavy do Dubaja

Letecká spoločnosť Flydubai, člen skupiny The Emirates Group, zavádza nové pravidelné spojenie Bratislavy s Dubajom v Spojených Arabských Emirátoch. Prvý historický let sa bude konať už 6. decembra. Cestujúci majú zároveň možnosť prestupného spojenia do ďalších miest na Blízkom východe.

ČÍTAJ ĎALEJ

 

Po hrebeňoch Nízkych Tatier

Jedného pekného novembrového rána sa vyberiete na vlak o 5:55 z Bratislavy do Ružomberka a odtiaľ autobusom do Korytnice. Práve tu, v rozpadávajúcom sa kúpeľnom mieste začína 3-dňový trek cez Nízke Tatry. Začiatok cesty prechádza po spevnenej kľukatej ceste veľmi miernym tempom. Ak si neradi vychutnávate liečivé pramene počas pobytu v horách po 4 hodinovom spánku, máte dôvod č. 1 prečo neísť na tento trek...

ČÍTAJ ĎALEJ

 

 

 

Ostrov kvetov - Madeira

Dovolenka na Islande ma navnadila pokračovať v spoznávaní sveta tým pravým a nefalšovaným spôsobom – na vlastných nohách. Vymenila som plážové šľapky za turistickú obuv a navnadená fotkami a načítanými informáciami presvedčila svoju dobrodružnú polovičku na dovolenku na Madeire.

Prišli sme do oázy. Hoci vo Funchale trochu strašil počet postavených hotelov, nakoniec tu veľa turistov nebolo a mohli sme si užiť 5 krásnych dní pravej sopečnej prírody. 

ČÍTAŤ ĎALEJ

 

Moje prvé stretnutie s medveďom v Bulharsku

V živote človeka sa stávajú rôzne udalosti, najmä ak radi cestujete. Rád chodievam do hôr a pri týchto potulkách zažije človek rôzne zážitky. Počas mojej dovolenky som navštívil destináciu Bulharsko. Bolo to veľmi užitočné, nakoľko sa stále chceme porovnávať s Rakúskom, Nemeckom, ale určite nie s Bulharskom. Táto krajina má svoje vlastné čaro. 

ČÍTAŤ ĎALEJ

 

 

 

Laugavegur, Island (2012)

Vraj je to jeden z najkrajších trekov sveta. Je výnimočný, prekvapujúci, dobrodružný a motivujúci.  Len Vy a cca 45 km dlhý úsek meniacej sa fascinujúcej prírody.  Miesto, kde sa vesmír zdá byť viac ako len nekonečný - Laugavegur.

Po nočnom lete a spánku na autobusovej stanici v Reykjavíku sme sa autobusom zaviezli do Landmannalaugaru. Privítalo nás stanové mestečko a turisti – dovolenkári, ktorí sa spokojne čvachtali v horúcich jazerách ohrievaných zdrojmi priamo zo zemského jadra. Niekto pri mori v Chorvátsku, niekto na Islande pri horúcich prameňoch - v plavkách.

ČÍTAŤ ĎALEJ

 

Zrušenie vízovej povinnosti do SAE

Slovenskí občania – držitelia bežných cestovných pasov - už nebudú od 22. marca 2014 potrebovať pri cestách do Spojených arabských emirátov vízum. Rozhodnutie 5. marca 2014 potvrdil ministerstvu zahraničných vecí a európskych záležitostí SR nótou rezort diplomacie SAE.

ČÍTAŤ ĎALEJ

 

 

 

 

 

Učíme sa surfovať s veľrybami

Pri všetkých mojích cestách po svete som bol vždy presvedčený, že surfovanie je fantastickou zábavou v teplých vodách všetkých morí a oceánov. Fantastický zážitok nám ponúka tento vodný šport, ktorý je dostupný všade na svete. Vezieme sa na veľkej vlne a potom znova a znova si vychutnávame ďalšiu vlnu. Najlepšie podmienky som videl v Austrálii, Francúzsku ale taktiež na Samoe alebo v Amerike. Tento rok som zažil naozaj niečo výnimočné. Vybral som sa na cestu po Aljaške s priateľmi.

ČÍTAŤ ĎALEJ

 

Lotéria menom Paria Canyon

Už ste niekedy žrebovali o vstup do národného parku? Ste tam iba raz za život, ak nedostanete žreb, nepustia vás. Tvrdý limit v počte 10 turistov denne. Sever Arizony v okolí mesta Page. Dodnes som našiel len málo zmienok o Paria Canyon. Je toho veľmi máličko napísaného o ňom. Po cestách Amerikou v roku 2008 som sa tam zastavil a veril som, že budem mať to šťastie. Veril som si, že sa tam môžem dostať.

ČÍTAŤ ĎALEJ