Austrália a Nový Zéland - 22 dní

 

Body záujmu:

 • prehliadka najkrajšej pobrežnej scénickej cesty na svete Great Ocean Road;
 • slnkom zaliate pláže najväčšieho austrálskeho letoviska Gold Coast;
 • návšteva najvýchodnejšieho miesta austrálskeho kontinentu Byron Bay;
 • Sydney v plnej svojej kráse vrátane budovy Opery, Harbour Bridge a priľahlých pláží;
 • jedinečná príroda južného ostrova Nového Zélandu, vulkanické pramene severného ostrova s návštevou najväčšieho mesta krajiny Aucklandu.

 

 

Itinerár cesty:

Itinerár je len informatívneho charakteru, po dohode ho je možné ľubovolne upraviť.

 

Deň 1 - 3 - odlet z okolia SR do Melbourne. Po krátkej aklimatizácii z dlhého letu a časového posunu prehliadka najkultúrnejšieho mesta krajiny s množstvom modernej architektúry, ale aj najstarších katedrál v krajine.
Deň 4 - celodenný výlet na Great Ocean Road. Najkrajšia scénická cesta na svete vedúca pozdĺž oceánu a pieskovými plážami, na konci ktorej sa skrýva jedinečný prírodný útvar s názvom Dvanásti Apoštoli - monumentálny pieskovcový masív vytŕčajúci z rozbúrených vôd oceánu. Návrat na hotel v Melbourne vo večerných hodinách.
 Deň 5 - dopoludňajší prelet z Melbourne do Queensladu, konkrétne do oblasti Gold Coast, ktoré je najväčším dovolenkovým rajom Austrálie s nekonečnými plážami a fantastickým oceánom. Popoludní prehliadna mesta Surfers Paradise, ktoré žije letom takmer celý rok.
Deň 6 - voľný relax podľa vlastného výberu - možnosť oddychuna širokých plážach Gold Coast alebo alternatívna návšteva Brisbane vzdialeného len 80km od Gold Coast. Pre odvážnejších, ktorí túžia po dobrodružstve a poznaní, je možné zorganizovať aj na najväčší pieskový ostrov sveta Fraser Island.
Deň 7 - celodenný výlet k najvýchodnejšiemu cípu austrálskeho kontinentu s názvom Byron Bay. Magické miesto s fantastickými výhľadmi na nekonečný oceán.
Deň 8 - ranný odlet z Gold Coast do Sydney. V popoludňajších hodinách prehliadka najkrajších miest v Sydney - Opera House, Harbour Bridge, Darling Harbour, prechádzka po najrušnejšej ulici George Street. Výhľad na mesto pri západe slnka z najvyššej veže v Austrálii Sydney Tower, spojené s jedinečným predstavením austrálskej histórie a tradícií v interaktívnom 4D predstavení.
Deň 9 - jedinečná prechádzka najkrajšími plážami v okolí Sydney - plná fantastických výhľadov na oceán. Začiatok je na najznámejšej pláži v Sydney s názvom Bondi beach a pokračujeme cez ďalšie pláže, podnad oceánske útesy až na Coogee beach. Oddych na pláži alebo relax pri austrálskej plážovej opekačke - barbeque.
Deň 10 - Výlet do známych Blue Mountains, ktoré dostali prívlastok kvôli modrému oparu vznikajúcemu z výparov korún miestnych eukalyptusových stromov. Neopakovateľný výhľad na skalnatý monument Tri Sestry, návšteva vodopádu Wentworth Falls, ku ktorým sa môžme dostat tropickým pralesom.
Deň 11 -  čo by to bola za Austráliu bez toho, aby ste nevideli klokany, koaly, emu, krokodýly, wombaty a iné austrálske zvieratá, ktoré tu našli svoj domov a niektoré je možné vidieť iba tu. Toto všetko môžte vidieť v divokom parku, kde ľudia chodia voľne pomedzi niektoré zvieratá - Featherdale Wild Park. Na ceste naspäť možnosť prehliadky Olympijskeho parku, ktorý v roku 2000 hostil športovcov z celého sveta a je stále obľúbeným miestom kultúrnych a spoločenských podujatí.
 Deň 12 - Austrália je krajinou, kde sa vyrába veľmi kvalitné víno. Najznámejšou vinárskou oblasťou štátu Nový Južný Wales je Hunter Valley. Výlet spojený s ochutnávkami miestnych vín bude určite nevšedným zážitkom pre každého. Večer môžte zakončiť výhľadom na zapadajúce slnko na pláži Manly v Sydney, ktorú surfisti prirovnávajú k havajskej pláži Waikiki. Cestou späť z pláže plavba loďou s výhľadom na večernú Operu a Harbour Bridge.
 
Deň 13 - raňajšia rozlúčka so Sydney a odlet na Nový Zéland. Putovanie týmto okúzľujúcim súostrovím začíname v meste Christchurch.
Deň 14 -  opúšťame Christchurch a vydávame sa na cestu k najvyššej hore Nového Zélandu - Mount Cook, pod ktorým nás čaká nasledujúce ubytovanie. Po ceste sa naskytne jedinečná možnosť odfotiť sa pri jedných z najkrajších jazier Lake Tekapo a Lake Pukaki.
Deň 15 -  dopoludňajší presun do mesta Queenstown - hlavné mesto sveta pre adrenalínové športy (Bungy, Shotover jet - rýchločln medzi skalnými útesmi atď.) a jedinečné mesto vďaka svojej jedinečnej atmosfére. Lanovkou sa vyvezieme na horu nad mestom s možnosťou sledovania západu slnka nad okolitými horami týčiach sa z najväčšieho zélandského jazera.
Deň 16 -  výlet do krajiny fjordov. Milford Sound patrí oficiálne medzi 10 najkrajších miest sveta. Plavba loďou po fjorde až na otvorený oceán bude určite nezabudnuteľným zážitkom pre každého. Zážitok umocňuje aj kolónie tuleňov na brehoch oceánu.
Deň 17 - začiatok spoznávania západného pobrežia južného ostrova. Po opustení Queenstown sa okolo jazier Lake Wanaka a Lake Hawea dostávame k dvom prírodným ľadovcom. Noc strávime pri jednom z nich - Fox Glacier.
Deň 18 - ľadovcový deň. Počas dňa príležitosť prezrieť si obidva ľadovce z úplnej blízkosti - Fox Glacier a Franz Josef Glacier sú majestátne a človek si pri nich pripadá ako trpaslík. V prípade záujmu je možné fakultatívne zabezpečiť aj výstup na ľadovec alebo výhliadkový let helikoptérou. Pre milovníkov adrenalínu odporúčame Skydiving ponad ľadovce. Poobedňajší presun do mesta Hokitika.
Deň 19 - Hokitika je mesto známe ťažbou a spracovaním kameňa Jade, z ktorého vyrábajú jedinečné šperky. Veľmi zaujímavé je múzeum kameňa Jade, kde si okrem hotových šperkov, ktoré je môžné zakúpiť, môžte vidieť na vlastné oči techniku opracovávania tohto šperku. Cestou do Christchurch sa zastavíme pri mohutných vodopádoch Devils punchbowl. Večerný let do Auckland na severnom ostrove.
Deň 20 -  celodenný výlet do oblasti Rotorua, ktoré je turistickým centrom krajiny a domorodej kultúry Maurov. V oblasti sú striekajúce gejzíry, horúce bahno, ale aj vtáky kiwi, ktoré sú symbolom Zélandu.
Deň 21 -  prehliadka najväčšieho mesta Nového Zélandu - Auckland, kde si môžme vychutnať pohľad na mesto z najvyššej televíznej veže na južnej pologuli - Sky Tower. Milovníci adrenalínu si môžu vyskúšať skok na brzdenom lane z najvyššieho bodu veže, známy aj ako Sky Jump. Zaujímavým miestom môže byť aj Námorné múzeum. Večerný alebo raňajší let späť na Slovensko.
Deň 22 - návrat domov. V prípade odletu z Aucklandu tento deň ráno, príchod domov až nasledujúci deň.

* výlet je možné po dohode upraviť podľa požiadaviek klienta

 

 

 

Fakultatívne výlety:

 • celodenný výlet na najväčší pieskový ostrov sveta Fraser Island,
 • celodenný výlet z Queenstown s 2-hodinovou plavbou lodou po Milford Sound,
 • bungy jumping na historicky prvom moste, na ktorom sa skákal komerčný bungy jumping - Kawarau bridge (43 metrov), alebo najvyšši bungy jumping južného ostrova Nevis (134 metrov),
 • adrenalínová plavba na rýchlostnom člne pomedzi úzky kaňon - Shotover Jet,
 • Swing - obria hojdačka začínajúca sa 60 metrov dlhým voľným pádom z výšky 109 metrov,
 • Skidive nad ľadovcami južného ostrova Nového Zálandu,
 • Sky Jump - skok na brzdenom lane z najvyššej televíznej veže južnej pologuli.

 

 

Cena vyššie uvedeného výletu od 3000 EUR/osoba

V cene je kalkulované:

 • letecká doprava vrátane letiskových poplatkov na linkách: okolie SR - Melbourne, Melbourne - Gold Coast, Gold Coast - Sydney, Sydney - Christchurch, Christchurch - Auckland, Auckland - okolie SR; 
 • ubytovanie podľa vlastného výberu;
 • prenájom auta na Novom Zélande;
 • celodenný výlet na Great Ocean Road*;
 • celodenný výlet na Byron Bay*;
 • celodenný výlet do Hunter Valley spojený s ochutnávkou vín*;
 • Celodenný výlet z Aucklandu do oblasti Rotorua*.

* klient si môže zakúpiť na mieste od lokálnych predajcov alebo rezervuje na internete.

 

 

UPOZORNENIE - vyššie uvedené nie je zájazd z katalógu ani dopredu naplánovaný zájazd. Plán cesty slúži ako odporúčanie, prípadne priblíženie možností, čo všetko je možné na danom mieste vidieť a zároveň ako orientačný finančný plán. Jeho realizácia, rozsah sprostredkovaných služieb a termín závisí len od rozhodnutia samotného klienta.